KIŞ HAVASI - Ege'nin Hava Tahmin Sitesi - İzmir Hava Durumu

KIŞ HAVASI

Tarih: 24.12.2018

2018’in son günlerine yaklaşırken atmosferdeki kısa süreli durağanlık sona ermeye hazırlanıyor. Pazartesi gecesi  Balkanlar üzerinden yurda giriş yapacak olan soğuk ve yağışlı hava Salı günü yurdun büyük bir kısmında termometreleri mevsim normalleri altına düşürecek. Bölgenin batısı güne sağanak yağışla uyanırken günün ilerleyen saatlerinde bu yağışlar etki alanını genişletecek. Salı günü bölgenin tamamında yağış bekleniyor.  Kıyı Ege’de bu yağışlar sağanak şeklinde görülecek. İç Ege’ye ise öğleden sonra  soğumaya bağlı olarak kar geliyor. Kar yağışının özellikle akşam saatlerinde yoğun olarak görülmesi beklenmekte. Gece saatlerinden itibarense yağış batıdan başlayarak etkisini kaybedecek. Çarşamba günü bölge geneli  parçalı çok bulutlu, yerel yağışların dışında önemli bir yağış beklentisi yok.

Hissedilir sıcaklık azalışıyla beraber  termometreler batıdaki kentlerde dahi tek haneli değerlere düşecek. Özellikle Çarşampa, Perşembe günleri bölge genelinde hava çok soğuk. Gündüz değerleri İç Ege’de sıfır derece altında ölçülürken batıda 5-7 derecelere kadar gerileyecek. Sıcaklık azalışının yanında kuvvetli kuzeyli rüzgar hissedilen sıcaklığı çok daha düşürecek. Hafta ortasından sonra bölgenin büyük kısmında hafif,orta ve İç Ege’de kuvvetli don ve buzlanma beklentisi var.

Ayın geri kalanında termometreler çoğunlukla Kış değerlerinde ölçülecek. Ocak ayının ilk haftası yeniden sert bir soğuk ve yağışlı havanın gelme ihtimali söz konusu.Yorum Ekle

İsim:
Yorum:

Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiş..